Almanca Programları

Almanca Dili ve Önemi  

        Almanca Batı-German dil ailesine mensup, özellikle orta Avrupa'da çok sık kullanılan bir dildir. Yapısı itibariyle Hint-Avrupa dil ailesinde bulunan dillere benzerliğiyle ön plana çıkmaktadır. Özellikle Hollandaca, İngilizce, Flemenkçe ve İskandinav ülkeleri dilleriyle aynı dil grubundadır ve benzerlikleri azımsanamayacak seviyededir. İngilizce öğrendikten sonra insanların öğrenmeyi en çok tercih ettikleri dillerden birisidir. 

       Almanca özellikle Almanya'nın sanayi ve endüstri devi olmasından dolayı bir çok meslek grubundan insan , İngilizcenin yanı sıra Almanca da öğrenmeyi tercih eder. Aynı zamanda Türkiyenin Almanya ile tarih boyunca olan ilişkisini göz önünde bulundurduğumuzda bir çok Türk vatandaşı  gerek ailesiyle olmak için gerek oraya yerleşmek için Almanca öğrenmekte. Almanya'da yaşayan Türk popülasyonu 3 milyonu geçik bir rakamdır. Yüksek eğitim kalitesi, köklü üniversiteleri ve kurumları ile Almanya eğitimini bir sonraki seviyeye taşımak isteyen, her alandan insan için harika bir fırsat ülkesi. Almanya'da yaşayabilmek için gereken Almanca seviyesi en az B1 seviyesi olarak Almanya devleti tarafından belirlenmiştir. Eğer Üniversite başvurusu yapmak ister iseniz belirlenen temel seviye B2 seviyesidir.

 

Almanca Seviyeleri 

A1

(A 1.1- A 1.2)

 

  • Bu seviyeyi bitirdikten sonra gündelik hayata dair basit cümle yapılarını ve deyimleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz.
  • Kendinizi ve bir başkasını tanıtabilirsiniz.
  • Gündelik hayata dair basit sorular sorabilirsiniz.(Nereli olduğunu, nerede yaşadığını, nelere sahip olduğunu vs.)

 

A2

(A2.1-A2)

  • Bu seviyeyi bitirdikten sonra günlük hayatın her noktasında kullanacağınız kimlik, aile, alışveriş, iş ve yakın çevre hakkında bilgiler veren cümleleri ve deyimleri anlayabilecek bir seviyeye sahip olursunuz.
  • İhtiyaçlarınızı tarif edecek ve kendiniz hakkında detaylı kabul edilebilecek bir seviyede bilgi verebilirsiniz.

B1

(B1.1- B1.2)

  • Bu seviyede artık Almanca orta seviye olarak kabul edilirsiniz. Standart ve anlaşılır bir şekilde konuşulduğunda ve söz konusu iş, okul ve boş zaman olduğunda bahsedilen birçok noktayı anlayabilirsiniz. Birbirine bağlı ve basit cümleler kurarak tanıdık konular ve ilgi alanlarınız hakkında bilgi ve fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
  • Bu seviyede artık turistik bir seyahat sırasında karşılaşabileceğiniz birçok durum içerisinde problem yaşamadan iletişim kurabilirsiniz.

B2

(B2.1-B2)

  • Bu seviyede artık somut ve soyut konular üzerine yazılmış birçok metni, karmaşık veya değil, anlayabilirsiniz. Bu seviyede kendinizi ana dili Almanca olan insanlar ile iki tarafında zorlanmayacağı konular üzerinde, spontane bir konuşma içerisinde bulunabilir ve çeşitli konular hakkında fikrinizi açık, temiz bir şekilde beyan edebilirsiniz.

 

C1

  • Bu seviye size geniş kapsamda iddiali, uzun metinleri ve üstü kapali manalari anlamanizi saglar. Ayni sekilde şimdi kendinizi spontane ve düzgün ifade edebilirsiniz, sıkça belirgin bir sekilde kelime aramaya mecbur olmadan.

C2

  • Bu seviyeyi bitirdikten sonra uygulamada okuduğunuz ve duyduğunuz herşeyi kolayca anlayabilirsiniz. Farklı yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığınız bilgileri özetlemek ve bu arada gerekçe ile açıklamaları birbirine bağlantılı cümlelerle dile getirmek de size zorluk yaratmıyor.

 

 

 

 

 

 

Farkımız ve Artılarımız:

Öğrencilerimize vermiş olduğumuz eğitim VIP standartlarında olup kişiye özel ve ihtiyaçlarına yöneliktir. Dil eğitimimiz her yaş grubundaki öğrenci için ilgi çekici, sıradanlaşmış eğitim kalıplarının dışında oluşturulmuş bir program sunmaktadır. Dilin ancak ve ancak aktif kullanım içerisinde bulunarak öğrenilebileceği ve her bir bireyin kendine has olan özellikleri gözetilerek bir program oluşturulması gerektiğinin bilincinde hareket eden profesyonel bir ekip ile sizlere hedefinize ulaşabilme garantisini veriyoruz. Oxford üniversitesi tarafından oluşturulmuş kaynaklar ile özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş bir eğitim programı sizlere sunuyoruz. Bire bir konuşma ağırlıklı ders programlarımız ile gerçek hayatın içerisinde gerçekleşebilecek durumlara yönelik eğitimlerimiz sizleri dili daha iyi ve doğru kullanıma teşvik edecek.