İspanyolca Programları

       İspanyol Dili ve Önemi

     İngilizceden sonra dünyada en çok konuşulan diller arasında 4. sıradadır. Avrupa'da İspanya'da ve çevresindeki ülkelerde konuşulmaktadır. Aynı zamanda Latin Amerika kıtasında, Brezilya hariç, diğer bütün ülkelerin anadili olarak kabul edilmiştir. Bu durum Amerika Birleşik Devletlerini de etkilemiştir. Dolayısıyla Amerika Birleşik Devletleri okullarında ikinci dil eğitimi olarak İspanyolcayı vermektedir. 

    İngilizceden sonra özellikle iş dünyasında önem arz eden bir dil haline, modern dünyanın getirmiş olduğu düzen sebebiyle, gelmiştir.

         İspanyol Dili ve Seviyeleri

       İspanyolca Hint-Avrupa dil ailesinde İtalik diller kolunda Romen dilleri grubuna aittir. İngilizceyle aynı dil ailesi grubunda bulunmaktadır. İspanyolcanın Latinceye olan yakınlığından dolayı İngilizceye de yakın olması söz konusudur diyebiliriz. Özellikle kelime dağarcığı ve bazı yapıların benzerliği bu dilin öğrenimini İngilizce bilenler için kolaylaştıracaktır. 

       Her dil öğreniminde olduğu gibi Avrupa standartlarında oluşturulmuş (CEFR) bir seviye gruplaması İspanyolcada da uygulanır. Bu seviyeler ve içerikleri aşağıdaki tablomuzda inceleyebilirsiniz.  

 

İspanyolca Seviyeleri 

A1

  • A1 İspanyolca seviyesi, İspanyolca'da öğrenilen temel bilgileri ve konuları ifade eder. A1 seviyesi genellikle başlangıç ​​veya başlangıç ​​seviyesi olarak ifade edilir. İspanyolca öğrenmeye başlama seviyesi A1 seviyesidir. Oldukça temel bir dil seviyesidir.
  • A1 İspanyolca seviyesinde, basit ve rutin görevleri sorunsuz bir şekilde halledebilir ve günlük durumlarla başa çıkabilirsiniz. Basit ihtiyaçlarınızı ifade etme yetkinliğiniz var; Tarihleri/saatleri/numaraları anlamak, insanlarla tanışmak, yer/yol tarifi istemek, sipariş vermek için İspanyolca'yı kullanabilirsiniz.

A2

  • A2 İspanyolca seviyesi, başlangıç ​​seviyesi, orta seviye İspanyolca bilgisi anlamına gelir. A2 İspanyolca seviyesinde kolayca basit cümleler ve basit günlük konuşmalar yapabilirsiniz.

  • A2 İspanyolca seviyesi, ortak olduğumuz birçok şirket için minimum işe alım seviyesidir. A2 İspanyolca seviyesi akademik eğitim için yeterli bir seviye değildir.

B1

  • B1 İspanyolca seviyesinde, kişisel ve iş ihtiyaçlarınız için gerekli olan çoğu iletişimsel görevi başlatabilir, sürdürebilir ve sonlandırabilirsiniz. B1.1 İspanyolca seviyesinde, talimatları anlayabilir ve doğrudan talimat verebilirsiniz. 
  • Tartışmalara ve toplantılara katılmak, bir projeyi açıklamak veya görüşünüzü ifade etmek için birinin sözünü kesmek dahil, sosyal ve profesyonel durumlarda kolayca İspanyolca iletişim kurabilirsiniz. B1 İspanyolca düzeyinde, bir ürün veya hizmetin kalitesini tartışabilirsiniz. B1 İspanyolca seviyesinde, hipotezleri ve sonuçlarını İspanyolca olarak açıklayabilirsiniz.

B2

  • B2 İspanyolca düzeyinde zor iletişimsel senaryolarda bile etkili ve uygun bir şekilde iletişim kurabilirsiniz; bir toplantıya veya konferans oturumuna liderlik etmek gibi. İş adamları ile tanışabilir, profesyonel bir sunum yapabilir, satış görüşmesi yapabilirsiniz.
  • Kendinizi çok akıcı ve çok yönlü ifade edebilirsiniz; Zor konularda bile kolayca İspanyolca konuşabilir ve anlayabilirsiniz. İspanyolca konuşmanızda küçük hatalar olabilir ancak dil içerisinde kendinizi bu hatalarınızı nasıl düzeltebileceğinize dair konuşmalarda dahi ifade edebilirsiniz.

C1

  • Profesyonel düzeyde, dile tam hakimsiniz. Hemen hemen tüm dil yapılarını anlıyor ve kullanabiliyorsunuz. yanı sıra en eğitimli anadili konuşmacılarınınki kadar geniş ve derin bir dizi kelime ögesi. İletişim akıcı, uygun ve iyi organize edilmiştir - konuşmada net ve tutarlı bir şekilde fikir geliştirirsiniz.

C2

  • Bu seviyeyi bitirdikten sonra uygulamada okuduğunuz ve duyduğunuz herşeyi kolayca anlayabilirsiniz. Farklı yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığınız bilgileri özetlemek ve bu arada gerekçe ile açıklamaları birbirine bağlantılı cümlelerle dile getirmek de size zorluk yaratmıyor.

 

 

 

 

 

 

Farkımız ve Artılarımız:

Öğrencilerimize vermiş olduğumuz eğitim VIP standartlarında olup kişiye özel ve ihtiyaçlarına yöneliktir. Dil eğitimimiz her yaş grubundaki öğrenci için ilgi çekici, sıradanlaşmış eğitim kalıplarının dışında oluşturulmuş bir program sunmaktadır. Dilin ancak ve ancak aktif kullanım içerisinde bulunarak öğrenilebileceği ve her bir bireyin kendine has olan özellikleri gözetilerek bir program oluşturulması gerektiğinin bilincinde hareket eden profesyonel bir ekip ile sizlere hedefinize ulaşabilme garantisini veriyoruz. Oxford üniversitesi tarafından oluşturulmuş kaynaklar ile özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş bir eğitim programı sizlere sunuyoruz. Bire bir konuşma ağırlıklı ders programlarımız ile gerçek hayatın içerisinde gerçekleşebilecek durumlara yönelik eğitimlerimiz sizleri dili daha iyi ve doğru kullanıma teşvik edecek.