Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce kursu kimler için?

   Kurslarımız; Avrupa Dil Portfolyosunun 6 dil düzeyine göre yapılmaktadır.Bunlar A1 A2, B1 B2, C1 C2 şeklinde sıralanmaktadır.

  • Beginner : Bu seviyede İngilizce bilen kişilerin bazı temel kelimeleri ve kalıpları bilmesi hedeflenir. Bu nedenle Beginner seviyesinde dilin içerisinde sağlam bir temel edinilmesi hedefimiz ve amacımızdır. Her gün kullanılan ifadeler ile tanışacak olan öğrencilerimiz, bu seviyede gerçekleşecek olan eğitim ile dili tanıma aşamasında sıkı bir temel edinebilecektir.
  • Elementary : Beginner seviyesinin bir üst seviyesi olan Elementary seviyesinde, beginner seviyesine kıyasla daha fazla kelime içerir. Basit bir temel ile kurulan cümleleri anlamaları daha kolaydır.
  • Pre-Intermediate : Bu seviyede öğrenciler daha geniş bir kelime dağarcığına ve kalıp bilgisine sahiptir. Elementary’de edinilen kelimeler ve yaygın ifadeler ile her gün gerçekleşebilecek diyaloglar içerisinde iletişim kurabilir. Yaygın ve bilindik konular ile ilgili ifadeleri kolayca anlayabilir. Temel seviyede kişisel ve aile ile ilgili bilgilendirmede bulunabilir. İşi, ilgi alanları hakkında bilgi verebilir.
  • Intermediate : Bu grupta verilen eğitim Intermediate seviyesinin ortasıdır. Artık dili daha akıcı ve detaylı anlayabilirler. Hayatları,deneyimleri ve ilgi alanları hakkında daha detaylı bir kullanım içerisinde bulunabilirler.
  • Upper-Intermediate :  Bu dil seviyesi Intermediate seviyesinin son dil seviyesidir. Bu dil seviyesinde öğrenciler kendilerini daha iyi ifade edebilirler. Soyut konseptler içerisinde kendilerini ifade edebildikleri diyaloglar içerisinde bulunabilir. Ana dili İngilizce olan kişilerle rahat bir şekilde iletişim kurabilirler.
  • Advanced : Okuma, yazma, dinleme ve konuşma olarak en üst düzeyde olan seviye grubudur. Öğrenci İngilizceyi ana dili rahatlığında konuşabilir, İngilizce kitaplar okuyabilir ve detaylı anlatım gerektiren konuları akıcı bir şekilde ifade edebilir. Karşısında konuşan kişinin konuşma hızına, dili kullanım şekline takılmaksızın rahatlıkla anlayabilir ve geri cevap verebilir.

SEVİYE

 

ULAŞILACAK HEDEFLER

A1

 

Bu seviyede öğrenci dil ile tanışır ve her gün kullanılan ifadeler ve anlık basit ihtiyaçlarını karşılayabilecek cümleler ile kendini ifade edebilir. Kişi kendisini tanıtabilir, nerede yaşadığını, sahip olduğu nesneleri ifade edebilir. Nesneler ve kişiler hakkında basit bilgiler paylaşabilir. Yavaş ve net olan  konuşmaları rahatlıkla anlayabilir. Bu seviye dile giriş seviyesidir ve temel yapılarla olan aşinalığın kazanılması hedeflenir.

A2

 

Bu seviyede öğrenci kendiyle alakalı, sık kullanılan ifadeleri kullanarak, spesifik bilgiler verebilir. (İşi, kişisel bilgileri, aile bilgileri, ilgi alanları vs. ). Basit ve günlük konuşmalar içerisinde, temel ve direkt bir bilgi alışverişinde bulunabileceği bir üslup ile kendini ifade edebilir. Çeşitli durumlar içerisinde kendiyle alakalı ve etrafıyla alakalı, durumları yazılı ve sözlü olarak geçmiş zamanda ifade edebilir.

B1

 

Bu seviyede öğrenci aşina olduğu konular ile alakalı temiz bir okuma metninde ana noktaları anlayabilir. Dilin kullanıldığı herhangi bir yere olan seyahatte, içerisinde bulunabileceği çoğu durumla başa çıkabilecek şekilde kendini ifade edebilir. İlgi alanlarının bulunduğu konular hakkında bütünlüğe sahip basit seviyede yazılar üretebilir. Deneyimleri, olayları, dileklerini ve hedeflerini açıklayabilir. Düşüncelerini ve fikirlerini dayanak göstererek destekleyebilir.

B2

 

Bu seviyede öğrenci somut ve soyut içerikli bir çok okuma metnini ana noktalarıyla anlayabilir. Ana dili İngilizce olan insanlar ile rahat ve interaktif bir konuşma içerisinde bulunabilir. Geniş bir konu yelpazesi içerisinde temiz ve detaylı bir metin hazırlayabilir, kendi görüşünü, konunun avantajlarını ve dezavantajlarını açıkça belirtebilir. Gramer konusunda artık hiçbir eksiğin olmaması hedeftir.

C1

 

Bu seviyede öğrenci çeşitli sayıda zor, gramer ve kelime bilgisi yönünden talepkar metinleri rahatlıkla anlayabilir. Kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir ve spontane gelişebilecek durumlar içerisinde doğru ifadeyi aramasına bile gerek kalmadan ifade edebilir. Dili akademik, sosyal ve profesyonel amaçlar için rahat bir şekilde kullanabilir.

Bu seviyedeki öğrenciler dil eğitimlerini spesifikleştirerek mesleki dil eğitimine yönelik eğitimler alabilirler.

C2

 

Bu seviyede öğrenci farklı sözlü ve yazılı kaynaklardan argüman ve bilgileri özetleyip uyumlu ve net bir düzende sunabilir. Her türden konu içerisinde kendisini anlam yönünden zengin bir anlatı ile ifade edip zorlayıcı konuşmalar içerisinde dahi akıcı bir biçimde iletişim kurabilir. 

 

Farkımız ve Artılarımız:

Öğrencilerimize vermiş olduğumuz eğitim VIP standartlarında olup kişiye özel ve ihtiyaçlarına yöneliktir. Dil eğitimimiz her yaş grubundaki öğrenci için ilgi çekici, sıradanlaşmış eğitim kalıplarının dışında oluşturulmuş bir program sunmaktadır. Dilin ancak ve ancak aktif kullanım içerisinde bulunarak öğrenilebileceği ve her bir bireyin kendine has olan özellikleri gözetilerek bir program oluşturulması gerektiğinin bilincinde hareket eden profesyonel bir ekip ile sizlere hedefinize ulaşabilme garantisini veriyoruz. Oxford üniversitesi tarafından oluşturulmuş kaynaklar ile özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş bir eğitim programı sizlere sunuyoruz. Bire bir konuşma ağırlıklı ders programlarımız ile gerçek hayatın içerisinde gerçekleşebilecek durumlara yönelik eğitimlerimiz sizleri dili daha iyi ve doğru kullanıma teşvik edecek.