Kanada Genel Bilgi

 

Kanada'nın Eşsiz Coğrafyası ve Şehirlerinde İngilizce Öğrenme Fırsatı !

  • Kanada Amerika kıtasının kuzeyinde yer alır ve başkenti Ottawa’dır. Kanada gelişmiş bir demokratik yapıya sahip olmasından dolayı yoğun bir göçmen nüfusa sahiptir. Kanada’da bulunan sağlık sistemi, eğitim sistemi ve şiddet ve suç oranının düşük olması, insanların bu ülkeyi eğitim ve yaşam için tercih etme sebeplerinden birkaçı.
  • Kanada hükümeti tarafından devletin resmi dili olarak iki dil eş seviyede kabul edilmiştir. Bunlardan birisi İngilizce diğeri ise Fransızcadır. Fransızcanın sıkla kullanıldığı şehirler Quebec, Ontario, New Brunswick ve güney Manitobadır. 2001 yılında 6 milyonu gecik sayıda insan ana dillerini Fransızca ve 17 milyonu gecik bir sayıda insan da İngilizce olarak beyan etmişlerdir. Bu durumda anlayabileceğimiz üzere Kanada’da en çok konuşulan dilin İngilizce olduğunu varsayabiliriz. Kanada’nın eğitim sistemi içerisinde insanlar bu iki ana dilin eğitimini de almaktadır.
  • Kanada’nın içinde bulunduğu coğrafya itibariyle oldukça soğuk ve sert bir iklime sahiptir. Geniş bir yüz ölçümüne sahip Kanada geniş arazilere ve doğal yaşam parklarına ulaşım imkanı sağlamaktadır.
  • Çok fazla farklı milliyetten insan barındırdığı için, Kanada farklı aksanlarda ve kullanımlarda dile maruz kalabilmeniz adına size azımsanamayacak seviyede bir imkan sunmaktadır.  Yüksek yaşam kalitesi ve çeşitli kültürden insan profiliyle Kanada dil okulları sayesinde İngilizcenizi istediğiniz seviyeye ulaştırmanız çok kolay.