İngiltere Genel Bilgi

İngilizcenin Anavatanında İngilizce Öğrenme Fırsatı !

  • İngilizcenin ana vatanı olan İngiltere, İngilizce eğitimi denilince akla ilk gelen ülkelerden birisi. İngiltere Birleşik Krallık olarak birleşmiş dört ülkeden en büyüğü. Avrupa’nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunan İngiltere popülasyon olarak da bu dört ülkenin arasında en kalabalık olan ülkedir. İngiltere’nin sahip olduğu nüfus birçok farklı milletten insanın burada hayatlarını sürdürmesi sebebiyle oldukça çeşitlidir. Dünyanın her yerinden insan ile karşılaşabileceğiniz İngiltere, sizlerin dili kullanarak öğrenebilmesi ve geliştirebilmesi açısından oldukça yararlı olabilecek bir ülke. İngiltere ünlü Thames nehri, tarihi binaları ve eğlenceli yaşam biçimi ile sizlere unutulmaz bir macera ve deneyim kazandıracaktır.
  • İngiltere nüfusu büyük oranda beyaz İngilizler ve beyaz İrlandalılardan oluşmakta. Para birimi sterling’dir ve Birleşik Krallık ülkelerinden ikisi ile sınır komşusudur. Bu ülkeler kuzeyde İskoçya ve batısında Galler’dir.  Genellikle deniz seviyesine yakın alçak tepeler ve ovalar ile kaplı bir coğrafyaya sahiptir. İklimi okyanusal iklim olup, aşırı bir iklim özelliği göstermez. Kış ayları 0’ın altına düşmeyen sıcaklıkları ile yazın 32 dereceyi geçmeyen sıcaklıkları ile sizlere problem yaşatmayacak bir iklime sahiptir. Yıl boyunca yağış alan İngiltere, sık sık gelip giden yağmurlarıyla ün salmıştır.
  • İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenlerin sık uğrak noktaları genellikle London, Oxford,  Cambridge, Brighton, Bournemouth gibi şehirlerdir. Bu şehirlerde binlerce öğrenci İngiliz dili eğitimi görmektedir.