Güney Afrika Genel Bilgi

İlginç Bir Afrika Ülkesi ile İngilizcenizi İstediğiniz Seviyeye Ulaştırın!

  • Güney Afrika ya da Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika kıtasının güneyinden yer alan bir ülkedir. Ülke Afrika kıtasının tam ucunda bulunmaktadır. Kuzeyinde Namibya, Botsvana, Zimbabve, Mozambik ve Esvatini ile sınır komşusudur. Ayrıca ülkenin içerisinde, Güney Afrika Cumhuriyetinin sınırlarını tamamen çevrelediği Lesotho isimli bir ülke vardır.
  • Ülkenin coğrafi konumu sebebiyle, ülke içerisinde oldukça farklı iklimler gözlemlenmektedir. Ülkenin kuzeyinde, Namibya sınırına yakın bölgelerde Kalahari çölü bulunur. Aynı zamanda Mozambik sınırına yakın bölgelerde tropikal ormanlar görülmektedir. Cape Town civarında ise Akdeniz iklimi görülmektedir. Ülke güney yarımkürede yer aldığından dolayı kuzey yarımkürenin tam aksi bir iklim görülmektedir.
  • Güney Afrika genelinde zengin bir yaban hayat bulunmaktadır. Bu bölgelerde kurulan doğal yaşam koruma alanları ve parkları ile bir çok türden Afrika canlısı görülebilir.
  • Nüfus yapısı olarak bir çok farklı kültürden oluşan Güney Afrika, içerisinde çeşitli Afrika milliyetlerinden insanlar ve aynı zamanda 17. Yy’da Hollanda, İngiltere ve Almanya’dan göçen beyaz Avrupalı olarak nitelendirilen bir nüfusa da sahiptir. Bu beyaz Avrupalı insanlar, genel nüfusun ’unu oluşturmakta. Toplam 11 resmi dili bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti’nde İngilizce kullanım sırasında ikinci sırada yer almakta. Bir çok yerde iş, politika, medya ve yüksek eğitimin önemli bir kısmının ana dili İngilizce. O yüzden insanların çoğu dili iyi bir seviyede biliyorlar ve kullanıyorlar. Eşsiz bir Afrika ülkesi olan Güney Afrika Cumhuriyeti, sizlere bu zengin ve çeşitli kültürün içerisinde dil öğrenme imkanı sunan okullara sahip.  En çok tercih edilen şehirleri Cape Town, Durban, Johannesburg, Sun city, Bloemfontein’dir.