Amerika Genel Bilgi

 

Amerika'nın Sıradışı Şehirlerinde Muhteşem Bir Deneyim Fırsatı !

  • Amerika Birleşik Devletleri aynı zamanda ‘’Özgürlükler Ülkesi’’ olarak da bilinmektedir. Büyük yüz ölçümü ve geniş coğrafyası ile dünyanın en çok göç alan ülkesidir. Bu yüzden Amerika’nın nüfusu diğer ülkelere kıyasla muazzam derecede çeşitlidir. Bu durum dolayısıyla İngilizce öğrenmek isteyenlerin daha avantajlı olmasını sağlayabilir. Farklı aksanlarda İngilizce duymak sizlerin dile daha iyi bir şekilde hakim olmasını sağlayacaktır. Kültür çeşitliliği ve bu kültürlerden beslenerek homojen bir şekilde oluşmuş Amerikan kültürü, eğlenceli, yaratıcı ve yeniliğe açık insan profiliyle yalnızca dil olarak değil kültür ve vizyon olarak da ufkunuzu geliştirecek bir ülke.
  • Amerika para birimi Amerikan dolarıdır.  Ana dili İngilizcedir. Oldukça geniş bir coğrafyaya sahip olmasından dolayı iklim bölgelere ve eyaletlere göre değişiklik göstermektedir. Güneyde bulunan eyaletler ve şehirler ekvatora yakınlığından dolayı oldukça nemli ve sıcak iken, Kuzeyde bulunan eyaletler ve şehirler soğuk ve sert kışlara sahiptir. Amerika doğal yaşam alanları ve parkları ile sizlere inanılmaz güzellikte coğrafi harikalar sunmakta. Hemen hemen her eyalette kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve gezebileceğiniz doğal parkları ile doğa sevgisi olan insanlar için çok cazip.
  • Uluslar arası düzeyde Amerika’nın sahip olduğu imkanlar ve avantajlar bir çok iş ve bilim insanının uğrak noktası haline gelmesine sebep olmuştur. Bu nedenle üniversitelerde verilen eğitim, birçok alanda dünya standartlarını oluşturan bir klasmanda değerlendirilebilir. İngilizce eğitiminde de İngiltere ile beraber en çok tercih edilen ülkedir. Amerika’nın doğusunda yer alan New York,  Boston, Miami gibi önemli şehirler ve batısında yer alan San Francisco, Los Angeles, San Diego gibi şehirler dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin uğrak noktası.